
KStars надає доступ до простого, але водночас потужного рівня віддаленого керування пристроями. Докладний опис цього рівня наведено у білій книзі INDI.
Для віддаленого керування вам потрібно налаштувати обидва комп’ютери: сервер і клієнт.
Сервер: щоб підготувати пристрій до віддаленого керування, виконайте дії згідно кроків, зазначених у описі налаштування клієнта/сервера. Після запуску служби пристрою у Керуванні пристроями у стовпчику Порт з’явиться номер порту. Окрім номеру порту вам потрібна буде назва вузла або IP-адреса вашого сервера.
Клієнт: виберіть пункт з меню → , а потім відкрийте у відповідному вікні вкладку Клієнт. На вкладці Клієнт ви можете додавати, змінювати або вилучати вузли. Додати вузол можна натисканням кнопки . Введіть назву вузла або IP-адресу сервера у поле Вузол, а замість номера порту введіть номер порту отриманий від комп’ютера-сервера на першому кроці.

Після додавання вузла відкрийте його контекстне меню за допомогою правої кнопки миші, щоб з ним або від нього. Якщо з’єднання буде встановлено, ви зможете керувати вашим телескопом з Зоряної карти або Панелі керування INDI у той спосіб, що описано у розділі щодо клієнтського і серверного режиму. Ну ось, власне, і все.
Хоча KStars надає вам змогу без проблем запустити сервер INDI, ви можете зробити це і з командного рядка.
Оскільки INDI є незалежним серверним компонентом, ви можете запускати сервер INDI на вузлах, де не встановлено KStars. Для запуску на віддалених вузлах INDI можна зібрати окремо. Крім того, драйвери пристроїв записують повідомлення у stderr
, ці повідомлення будуть корисними для усунення можливих проблем. Синтаксис команд сервера INDI такий:
$ indiserver [параметри] driver [драйвер
...]
Параметри: -l d : записувати журнал драйвер а до файла <d>/РРРР-ММ-ДД.islog -m m : «вбити» клієнт, якщо він споживатиме понад вказану кількість мегабайтів, типово, 128. -d m : відкидати потоків блоки даних, якщо клієнт споживатиме понад вказану кількість мегабайтів, типово 5. 0 — вимкнути. -p p : змінити IP-порт, типовим є порт 7624. -r r : максимальна кількість перезапусків драйвера при помилці, типова кількість — 10. -f шлях : шлях до каналу fifo для динамічного запуску та завершення роботи драйверів. -v : показати ключові події, без обміну даними. -vv : -v + вміст ключових повідомлень. -vvv : -vv + увесь xml. driver : виконуваний файл або [пристрій]@вузол[:порт]
Наприклад, щоб запустити сервер INDI разом з драйвером LX200 GPS так, щоб він очікував на з’єднання з портом 8000, слід виконати команду:
$ indiserver -p 8000 lx200gps
Припустімо, що нам потрібно запустити indiserver з драйверами INDI на віддаленому вузлі, віддалений_вузол
, а потім зв’язатися з ним з KStars, запущеного на локальному комп’ютері.
Увійдіть з локального комп’ютера на віддалений_вузол
за допомогою команди:
$ ssh -L локальний_порт
:віддалений_вузол
:віддалений_порт
Ця команда пов’яже локальний_порт
на локальному комп’ютері з віддаленим_портом
на віддаленому_вузлі
. Після вдалого входу до віддаленого вузла, запустіть на ньому indiserver:
$ indiserver -p віддалений_порт
[драйвер
...]
На локальному комп’ютері запустіть KStars, потім відкрийте вікно і додайте вузол на вкладці Клієнт. Вузлом має бути назва локального комп’ютера (зазвичай, 127.0.0.1), а номером порту має бути номер локальний_порт
, використаний у попередніх кроках. Наведіть вказівник миші на запис вузла і клацніть кнопкою, а потім виберіть з контекстного меню пункт . Відбудеться безпечне з’єднання KStars з віддаленим сервером INDI. Інформацію про вузол буде збережено для наступних сеансів роботи з програмою.